dulcobis tabletki

Tabletki Dulcobis®
na zaparcia.²

Szybsza ulga w zaparciach

Wskazania do stosowania:¹

  • Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć
  • W przygotowaniu do badań diagnostycznych
  • W leczeniu przed- i pooperacyjnym
  • W stanach wymagających ułatwienia defekacji
kup on-line
icon

Dulcobis® może być stosowany już
od 4. roku życia.1

icon

Tabletki dojelitowe Dulcobis® z otoczką
są łatwe do połknięcia1

icon

Dulcobis® może być stosowany przez
mamy karmiące piersią.1

Tabletki Dulcobis® na zaparcia²

Skład:

Bisacodylum, 5 mg

Dawkowanie: 1

W krótkotrwałym leczeniu zaparć:

Dorośli i młodzież: 1-2 tabletki dojelitowe (5-10 mg) / dobę - przed snem.

Dzieci 4-10 lat: 1 tabletka dojelitowa (5 mg) / dobę - przed snem.

Dzieci w wieku 10 lat i młodsze z przewlekłymi lub uporczywymi zaparciami powinny być leczone wyłącznie pod opieką lekarza.


Przygotowanie do badań diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych:

(Produkt powinien być stosowany pod nadzorem personelu medycznego)

Dorośli: 2-4 tabletki dojelitowe (10-20 mg) wieczorem w dniu poprzedzającym badanie, a następnego dnia rano zalecane jest podanie natychmiast działającego środka przeczyszczającego (np. czopka).

Dzieci powyżej 4 lat: jedna tabletka dojelitowa (5 mg) wieczorem, a następnego dnia rano zalecane jest podanie natychmiast działającego środka przeczyszczającego (np. czopka).

Sposób podania:

Podanie doustne

Szybsza ulga w zaparciach:

Dulcobis działa już po 6h 1

Sposób działania:

Dulcobis aktywizuje perystaltykę jelita i zwiększa ilość wody w jelicie, dzięki czemu ułatwia wypróżnianie.

Dostępne opakowanie:

20 tabletek dojelitowych, 40 tabletek dojelitowych

pdfPobierz ulotkę
icon

Najczęstsze pytania

dotyczące produktu Dulcobis®

pills
1. Jak długo mogę stosować lek Dulcobis?
Produkt Dulcobis jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Okres samodzielnego stosowania produktu nie powinien przekraczać 5 dni 1.
2. Czy mogę przyjmować Dulcobis, jeśli jestem w ciąży lub karmię piersią?
Produktu Dulcobis nie należy stosować w okresie ciąży. Dulcobis może być stosowany przez mamy karmiące piersią. Wynika to z faktu, że ani substancja czynna leku ani jej pochodne powstające w wątrobie i ścianie jelita nie są wydzielane do mleka zdrowych karmiących kobiet, co zostało potwierdzone w badaniu klinicznym 1,2.
3. Czy stosowanie leku Dulcobis może prowadzić do przyzwyczajenia?
Wśród osób mających zaparcia często pojawia się obawa, że ich organizm przyzwyczai się do leku przeczyszczającego i następnym razem nie zadziała równie skutecznie. Stosując Dulcobis zgodnie ze wskazaniami do stosowania i sposobem dawkowania opisanym w ulotce można spodziewać się, że wypróżnienie nastąpi w przewidywalny sposób. Nie ma dowodów na to, że w miarę stosowania skuteczność Dulcobisu zmniejszy się, bo organizm przyzwyczai się, „uzależni się” lub też jelita będą „rozleniwione”. Efekt przeczyszczający jest zachowany podczas kilkukrotnego stosowania Dulcobisu. Brak wypróżnienia przy powtórnym zastosowaniu leku może wynikać u niektórych osób nie z tego, że jelita przyzwyczaiły się do substancji czynnej, a z faktu, że po skutecznym zastosowaniu Dulcobisu w jelicie grubym nie ma mas kałowych do wydalenia.
4. O jakiej porze dnia należy przyjmować tabletki na zaparcia Dulcobis?
Zaleca się przyjmowanie środka przeczyszczającego Dulcobis jeśli możliwe jest odczekanie od 6 do 12 godzin, aż lek zacznie działać. Najlepiej przyjąć lek przed snem w celu uzyskania przewidywalnego efektu wypróżnienia rano 1.
5. Czy bezpieczne jest codzienne przyjmowanie tabletek przeczyszczających Dulcobis?
Produkt Dulcobis jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Okres samodzielnego stosowania produktu nie powinien przekraczać 5 dni 1.
6. Ile tabletek dojelitowych Dulcobis mogę przyjmować?
Dawkowanie produktu Dulcobis jest zależne od wieku Pacjenta.
  • Dorośli, młodzież i dzieci > 10 r.ż. : 1-2 tabletki dojelitowej na dobę przed snem
  • Dzieci 4-10 lat: 1 tabletka dojelitowa na dobę przed snem
Zaleca się rozpoczęcie leczenia od najmniejszej dawki. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej1.
7. Jak stosować tabletki dojelitowe Dulcobis? Czy tabletki mogę rozgryzać lub kruszyć?
Środek przeczyszczający Dulcobis należy połykać w całości, popijając wodą. Tabletek nie należy rozgryzać ani kruszyć. Tabletki są niewielkie i mogą być z łatwością połknięte w całości. Nie należy przyjmować leku Dulcobis wraz z nabiałem ani lekami zmniejszającymi zakwaszenie górnego odcinka przewodu pokarmowego 1.
8. Czy lek Dulcobis należy przyjmować przed, po, czy w trakcie posiłków?
Środek przeczyszczający Dulcobis może być przyjmowany o dowolnej porze, z wyjątkiem jednoczesnego przyjęcia nabiału lub leków zobojętniających. Tabletki Dulcobis posiadają specjalną otoczkę dojelitową, która chroni tabletkę przed kwaśnym środowiskiem w żołądku i umożliwia uwolnienie substancji czynnej w pożądanym miejscu działania, czyli w jelicie grubym 1.
9. Jak działa Dulcobis?
Dulcobis pobudza perystaltykę jelit i zwiększa ilość wody w jelicie grubym, dzięki czemu ułatwia wypróżnienie się. Te niewielkie tabletki w otoczce dojelitowej nie rozpuszczają się ani w żołądku ani w jelicie cienkim, a dopiero po dotarciu do jelita grubego, które stanowi docelowe miejsce działania substancji czynnej leku Dulcobis 1.
10. Czy mogę przyjmować środek przeczyszczający Dulcobis z mlekiem lub nabiałem?
Nie. Leku nie należy przyjmować razem z mlekiem lub nabiałem. Nie należy przyjmować środka przeczyszczającego Dulcobis wraz ze środkami zmniejszającymi zakwaszenie górnego odcinka przewodu pokarmowego takimi jak np. mleko lub jogurt, ponieważ może to spowodować rozpuszczenie otoczki tabletki zanim znajdzie się ona w okrężnicy, co może prowadzić do wymiotów lub skurczów.

DulcoSoft®
na powracające
zaparcia

zobacz więcej

DulcoSoft®
Junior
dla dzieci

zobacz więcej