dulcobis tabletki

Czopki Dulcobis®
na zaparcia

Zdecydowana ulga w zaparciach

Wskazania do stosowania:¹

  • Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć
  • (Dorośli) W przygotowaniu do badań diagnostycznych
  • W leczeniu przed- i pooperacyjnym
  • W stanach wymagających ułatwienia defekacji
kup on-line
icon

Ulga już po 20 minutach2

icon

Nie wchłania się3

icon

Pobudza naturalny proces wypróżnienia4

Czopki Dulcobis® na zaparcia

Skład:

Bisacodylum, 10mg

Dawkowanie1:

W krótkotrwałym leczeniu zaparć:

Dorośli i młodzież powyżej 10 lat: Zalecana dawka to 1 czopek (10mg) na dobę.


Przygotowanie do badań diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych:

(Produkt powinien być stosowany pod nadzorem personelu medycznego)

Zalecana dawka to 2-4 tabletki (10-20 mg) produktu leczniczego Dulcobis, 5mg, tabletki dojelitowe wieczorem w dniu poprzedzającym badanie. Następnego dnia rano zalecane jest zastosowanie doodbytnicze 1 czopka produktu leczniczego Dulcobis, 10mg, czopki.

Sposób podania:

Doodbytniczo. Czopki Dulcobis najlepiej przyjąć po posiłku w celu uzyskania przewidywalnego efektu wypróżnienia w ciągu kilkudziesięciu minut. Czopek należy rozpakować, a następnie umieścić w odbycie.

Sposób działania:

Dulcobis wykazuje podwójny mechanizm działania - utrudnia wchłanianie wody i elektrolitów w jelicie, przyspiesza perystaltykę jelita grubego, zwiększa zawartość wody i elektrolitów w świetle jelita grubego dzięki czemu zmniejsza czas pasażu jelitowego, rozluźnia konsystencję i ułatwia wypróżnianie.

Dostępne opakowanie:

6 czopków

pdfPobierz ulotkę
icon

Najczęstsze pytania

dotyczące produktu Dulcobis®

1. Dla kogo przeznaczone są czopki Dulcobis?
Czopki Dulcobis są odpowiednie dla osób powyżej 10 roku życia.
2. Jak długo mogę stosować czopki Dulcobis?
Czopki Dulcobis są przeznaczone do krótkotrwałego stosowania. Okres samodzielnego stosowania produktu nie powinien przekraczać 5 dni.
3. Czy mogę przyjmować czopki Dulcobis, jeśli jestem w ciąży lub karmię piersią?
Czopków Dulcobis nie należy stosować w okresie ciąży. Dulcobis może być stosowany przez mamy karmiące piersią. Wynika to z faktu, że ani substancja czynna leku ani jej pochodne powstające w wątrobie nie są wydzielane do mleka zdrowych karmiących kobiet, co zostało potwierdzone w badaniu klinicznym.
4. Czy stosowanie czopków Dulcobis może prowadzić do przyzwyczajenia?
Wśród osób mających zaparcia często pojawia się obawa, że ich organizm „przyzwyczai się” do leku przeczyszczającego i następnym razem nie zadziała równie skutecznie. Stosując Dulcobis zgodnie ze wskazaniami do stosowania i sposobem dawkowania opisanym w ulotce można spodziewać się, że wypróżnienie nastąpi w przewidywalny sposób. Nie ma dowodów na to, że w miarę stosowania skuteczność Dulcobisu zmniejszy się, bo organizm „przyzwyczai się”, „uzależni się” lub też jelita będą „rozleniwione”. Efekt przeczyszczający nie zmniejsza się podczas kilkukrotnego stosowania Dulcobisu. Brak wypróżnienia przy powtórnym zastosowaniu leku może wynikać u niektórych osób nie z tego, że jelita „rozleniwiły się”, a z tego, że po skutecznym zastosowaniu Dulcobisu w  jelicie grubym nie ma „zaległości” do wydalenia.
5. Czy czopki Dulcobis są odpowiednie dla dzieci?
Czopki Dulcobis nie są odpowiednie dla dzieci poniżej 10 lat, ze względu na zawartość substancji czynnej w jednym czopku przekraczającą zalecaną dawkę dla dzieci poniżej 10 lat (5 mg). Są zalecane dla dzieci powyżej lat 10.
6. Czy czopki Dulcobis muszą być przechowywane w lodówce?
Czopki Dulcobis nie muszą być przechowywane w lodówce. Wystarczy przechowywać je w temperaturze poniżej 30⁰C, w oryginalnym opakowaniu w celu ich ochrony przed światłem.
7. Czy czopki Dulcobis można przewozić oraz stosować w trakcie podróży.
Czopki Dulcobis powinny być przechowywane w temperaturze poniżej 30⁰C, w oryginalnym opakowaniu w celu ich ochrony przed światłem. Przechowywane w takich warunkach mogą być stosowane w trakcie podróży.

DulcoSoft®
na powracające
zaparcia

zobacz więcej

DulcoSoft®
Junior
dla dzieci

zobacz więcej